Rodzinny Ogród Działkowy "Nadzieja"


poniedziałek, 25 kwietnia 2022

WSPIERANIE DZIAŁKOWCÓW W PROWADZENIU UPRAW

PZD zachęca, aby w dobie gwałtownie rosnących cen żywności wrócić do zasadniczej, socjalnej funkcji ogrodów działkowych, czyli do uprawy własnych warzyw i owoców. Wsparciem dla działkowców są kolejne bezpłatne broszury wydane KR Związku „Skrzynie uprawowe i podwyższane grządki”, „Zalecenia z ochrony roślin dla działkowców” oraz plakat „Choroby działkowego sadu”.

Domowe budżety coraz bardziej odczuwają rosnącą inflację. Dlatego warto, aby użytkownicy działek w ROD wykorzystali posiadany potencjał. Mogą sporo zaoszczędzić uprawiając własne – zdrowe i bezpieczne - warzywa, owoce i zioła.

Wsparciem zarówno dla doświadczonych działkowców, jak i dla poczatkujących będą w/w broszury. Pierwsza z nich pokazuje, że uprawa warzyw może być dostępna i wygodna dla osób w każdym wielu, nawet na glebach słabszych np. piaszczystych. Druga zawiera m.in. wskazówki, jak stworzyć warunki, aby uzyskiwane plony były nie tylko obfite, ale także korzystne dla zdrowia.

Obie broszury trafiły już do Okręgów. Są bezpłatne dla działkowców. Każda z nich została wydana w nakładzie 100 tys. egzemplarzy ze środków KR PZD. Już wkrótce trafią one do Zarządu ROD i będą rozprowadzane wśród działkowców Ogrodu "Nadzieja".